температура воды в аквариуме

Якою має бути температура води в акваріумі

Комфортна температура води в побутовій акваторії – питання, яким задаються всі акваріумісти. Так і досвідчені теж нерідко стикаються з цією проблемою при купівлі нових гідробіонтів, адже для кожного виду потрібна середовище проживання з оптимальними умовами. Варто дотримуватися важливого правила – температура акваріума є найважливішим параметром для нормального життя рибок. Якщо вона не підходить, підсумок сумний – загибель мешканців акваторії.

Навіщо стежити за градусником в акваріумі

Загальновідомий факт – гідробіонти холоднокровні і стан середовища, в якій вони живуть, безпосередньо впливає на їх організм, а значить пов’язано з:

 • швидкістю росту і розвитку;
 • процесом обміну речовин;
 • загальною фізичною активністю;
 • репродуктивною функцією;
 • силою імунітету;
 • і навіть апетитом.

Низька або висока температура води для рибок однаково небезпечні, хоча, звичайно, існують особливі тепловодні і холодноводні види вихованців, але вони купуються рідко. В основному, наші акваріуми заселяються мешканцями тропічних водойм. Ступінь нагріву води впливає навіть на кількість повітря, яке потрібно для життя гідробіонтів, так і на саму насиченість рідини цим газом теж.

Висновок простий – від того, яка температура води в акваріумі, залежить здоров’я його мешканців та контроль цього показника обов’язковий.

Популярні рибки: оптимальний температурний режим

Для тих, хто купує рибок в перший раз, вибір живності обмежений – рекомендуються невибагливі до догляду і корму гідробіонти, які добре переносять і забруднення води, і перепади температур. Тим не менш, для всіх видів рибок підтримання стабільної середовища проживання дуже важливо. Розглянемо докладніше, яка вода підходить для найбільш поширених домашніх водоплавних.

Яка температура повинна бути в акваріумі для золотих рибок

Ці рибки прибули до нас з Азіатського регіону і у тропіках ніколи не жили, тому не потребують в теплій воді. Вихованці цього виду комфортно живуть в діапазоні 20-25°C, тобто звичайної кімнатної температури цілком достатньо. Більшість же спокійно переносять і 18-20°C.

Температура води для гуппі

Мабуть, найбільш витривалі і невибагливі рибки, для яких навіть установка повітряного фільтру не обов’язкова. А до якості корму вони взагалі байдужі, і без наслідків їдять їжу будь-якого типу. Те ж стосується і температури:

 • мінімальна – 18°C;
 • максимальна – не більше 30°C;
 • комфортна 24-25°C.

Двенадцатиградусный діапазон підходящої температури дозволяє не звертати увагу на цей показник при вмісті гуппі.

Яка температура повинна бути в акваріумі для скалярій

Цей вид прибув до нас з теплих тропічних річок, і до температурі вкрай вимогливий. Вода в акваріумі повинна бути не холодніше 27°C, в іншому випадку рибки загинуть. Нагрівання скалярії переносять добре і можуть комфортно себе почувати навіть при температурі до 35°C, хоча до верхньої межі краще не доводити. 27-28°C – оптимальний режим, при якому рибки ростуть і розвиваються.

Яка температура повинна бути в акваріумі для сомиків

Так само, як гуппі, соми добре переносять різну температуру. Так, цілком комфортними умовами для них є 20-28°C, хоча і зниження до 16°C, і підвищення до 35°C, сомики переносять без наслідків, якщо воно, звичайно, не різке. Сомикам для нормального існування вимагається лише одне – наявність безлічі будівель, в яких можна спрятатся.

Температура води в акваріумі для цихлід

Цихліди – тепловодні риби, для яких потрібно підтримувати температуру в 25-26°C. Вони добре переносять короткочасне похолодання, навіть до 15-16°C, а ось нагрівання навіть до 29-30°C для більшості особин виявляється смертельним, так що допускати підвищення температури можна ні в якому разі.

Яка температура повинна бути в акваріумі для барбусов

Також не особливо вимогливі до температурного режиму – комфортно почуваються в діапазоні 20-28°C. З іншого боку, потрібно ретельно стежити за чистотою рідини і насичення її киснем. Так, для утримання барбусов обов’язково потрібно фільтр. Не зайвим стане і аератор, адже ці рибки люблять слабкі течії.

Температура води в акваріумі для неонів

Ще один невибагливий вигляд, що міститься при температурі 18-24°C. У неонів є цікава особливість – тривалість життя безпосередньо залежить від температури навколишнього середовища, що доведено на практиці. Так, при підтримці води на мінімальній межі рибки проживуть близько 4 років. Якщо на термометрі 22-23°C, то термін життя скоротиться до 2,5-3 років. У теплій воді (25-27°C), яку неони, до речі, переносять без наслідків для здоров’я, рибки живуть приблизно 1-1,5 року. Справа в тому, що температура безпосередньо впливає на швидкість обміну речовин неонів, а значить, чим тепліше в акваріумі, тим швидше старіють гідробіонти.

Неочевидні складності підтримки постійної температури в акваріумі

Для багатьох акваріумістів стає несподіванкою збільшення рівня вологості в кімнаті, де живуть рибки. Крім того, що дихати стає важко, з’являються сліди деформації на меблях, а на стінах може навіть утворитися цвіль. Відбувається це в трьох випадках:

 • Кімната маленька, а акваріум дуже великий. Утворюються випаровування осідають в приміщенні
 • В акваріумі працює нагрівач, аератор і фільтр. Це прискорює випаровування.
 • Проводиться екстрене охолодження акваріума. Основним способом зниження температури також є штучне прискорення випаровування води.

Найбільш простий спосіб впоратися з парниковим ефектом – купити витяжний вентилятор. Такий прилад встановлюється в побутову вентиляційну шахту, працює від електрики і підсилює природний повітряний потік в кімнаті, що дуже швидко знижує рівень вологості до нормального показника. Існують навіть моделі з вбудованим гігрометром, включаються, як тільки вологість перевищує певний рівень.

Пов’язані Новини

Залиш свій відгук